Zamiatarki – dobierz klasę do Twoich potrzeb

Zamiatarki to urządzenia, z których korzystają zarówno specjalistyczne firmy sprzątające, jak również osoby prywatne, dbające o wygląd chodniczków wokół domu. Każda z tych grup ma w stosunku do urządzeń nieco inne oczekiwania i warto wziąć je pod uwagę podczas zakupu. Na co zwracać uwagę i jaką klasę zamiatarek wybrać, by nie przepłacić, ale też się nie rozczarować?

Klasa ekonomiczna – pomocnik w prywatnym ogrodzie

Zamiatarki należące do klasy ekonomicznej idealnie sprawdzają się do sprzątania niewielkich powierzchni: podwórek, chodniczków w prywatnych ogrodach, wjazdów na posesje, chodników. Dzięki nim wszelkie prace porządkowe, takie jak jesienne sprzątanie liści czy zimowe odgarnianie śniegu będą szybkie, łatwe i przyjemne. W usprawnieniu prac porządkowych przydatne z całą pewnością okażą się także dodatkowe akcesoria: łańcuchy na koła (poprawiają przyczepność), spryskiwacz (zapobiega wznoszeniu się kurzu) czy pojemnik na śmieci (zamiatane odpady zgarniamy wprost do pojemnika).

Szerokość robocza zamiatarek należących do klasy ekonomicznej wynosi od 70 do 80 cm. Są one w stanie posprzątać do 2 800 m2/h powierzchni przy mocy silnika do 3,4 kW i prędkości jazdy ok. 3,5 km/h.

Klasa specjalna – rada na wąskie ścieżki i zakamarki
Do klasy specjalnej należą zamiatarki stworzone z myślą o zadaniach specjalnych. Są niezwykle zwrotne, obracają się w miejscu, sprzątają wąskie, kręte dróżki i trudno dostępne miejsca na posesjach prywatnych, parkingach, podjazdach czy terenach przyszkolnych.
 
Zamiatarki z klasy specjalnej osiągają niecałe 3 km/h i są w stanie posprzątać ok. 2 200 m2/h.

Klasa profesjonalna i kompaktowa – spec od dużych powierzchni
Zamiatarki z klasy professional i compact to solidne, mocne maszyny, które idealnie sprawdzą się na dużych powierzchniach. Są stworzone do długotrwałego użytku i pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jest to możliwe dzięki dużej mocy silnika, wzmocnionym napędzie kół jezdnych, zastosowaniu materiałów, które nie pękają nawet w czasie silnych mrozów oraz doskonałym zabezpieczeniom antykorozyjnym: zastosowaniu stali nierdzewnej i chromowanej, a także najwyższej klasy lakierów.
 
Zamiatarki profesjonalne i kompaktowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc i wytrzymałość: na parkingach, w miejskich parkach, na dużych halach. Co ważne, są nie tylko bardzo wydajne, ale też precyzyjne: dzięki centralnie umieszczonej przekładni napędzającej szczotki możliwe jest dokładne zamiatanie trudno dostępnych zakamarków. Co ważne, zamiatarki z klasy professional i compact są bardzo przydatne również zimą. Wystarczy dodać do nich lemiesz zgarniający, a na koła założyć łańcuchy.

Dla przykładu: zamiatarka TK 58 od marki Tielburger, najsilniejszy model w klasie profesjonalnej ma silnik o mocy 4,1 kW, 3 biegi do przodu i jeden bieg do tyłu, osiąga prędkość 4,6 km/h, a jej szerokość robocza to 120 cm. W ciągu godziny jest w stanie posprzątać 5 500 m2.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności