Akcesoria dodatkowe do zamiatarek

Nowoczesne zamiatarki to znacznie więcej niż zautomatyzowane miotły pozwalające uprzątnąć z chodnika, alejki czy pobocza liście, papierki, pety i inne odpady. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu gwarantują one, że sprzątanie będzie maksymalnie efektywne, czystsze i bardziej komfortowe.

 Jakie elementy są dostępne w ramach osprzętu dodatkowego?


5 rodzajów szczotek
Zamiatarko-odśnieżarka tk520 marki Tielburger dysponuje aż 5 rodzajami szczotek:

  • szczotki uniwersalne – dzięki nim w łatwy sposób poradzimy sobie z najbardziej typowymi odpadami: papierkami, petami, piaskiem, kurzem, liśćmi, drobnymi gałązkami,
  • szczotki do śniegu – odporne na działanie wody i niskich temperatur oraz bardzo wytrzymałe pomogą nam np. w odśnieżeniu chodnika przed domem,
  • szczotki do błota – pozwolą oczyścić powierzchnię z błota naniesionego np. podczas opadów deszczu,
  • szczotki do delikatnych powierzchni – sprawdzą się w szczególności wewnątrz budynków, na powierzchniach, które są podatne na zarysowania,
  • szczotki rozszerzone – docierają do trudno dostępnych miejsc i zwiększają zasięg powierzchni sprzątającej.

Plandeka chroniąca przed kamieniami
Plandeka ochronna zapewnia bezpieczeństwo osobie sterującej zamiatarką oraz osobom, które znajdują się w pobliżu, np. przechodniom, a także podnosi komfort sprzątania. Jej zadaniem jest ochrona przed wzniecanym kurzem oraz przeciwdziałanie wyrzutowi kamieni spod wirujących szczotek.

Zgarniacz liści
Zgarniacz liści pozwala w łatwy i szybki sposób poradzić sobie z dużą ilością liści. Montowana z przodu siatka idealnie sprawdzi się w okresie jesiennym, gdy drzewa tracą liście, a my w ogródku robimy gruntowne porządki.

Zbiornik na śmieci
Dzięki zastosowaniu przedniego zbiornika śmieci są nie tylko zmiatane w jedno miejsce, z którego i tak potem trzeba je uprzątnąć, ale od razu trafiają do kosza. Zbiornik przydaje się w szczególności w wietrzne dni, kiedy podmuchy przenoszą papierki czy liście z jednego miejsca na drugie.

Urządzenie zraszające
Urządzenie zraszające to dodatek stworzony z myślą o zamiataniu ulic czy chodników w ciepłe dni. Zapobiega on pyleniu podczas zamiatania.

Obciążnik przodu
Jego zadanie jest bardzo proste – ma poprawić sterowność maszyny, jeśli obciążenie tyłu jest większe niż zazwyczaj, np. w wyniku dopięcia przyczepki na trawę.

Łańcuchy na koła
Łańcuchy na koła mają za zadanie poprawić przyczepność zamiatarki do nawierzchni poprzez zwiększenie współczynnika tarcia. Dzięki temu zamiatarki idealnie sprawdzają się w różnych porach roku i na różnych rodzajach podłoża.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności