Zamiatarka – dlaczego warto ją mieć?

Zamiatarki najczęściej kojarzą nam się ze specjalnymi samochodami służącymi do oczyszczania ulic, chodników, parkingów z liści, piasku, pyłu i innych drobnych odpadów komunalnych. I oczywiście tak jest. Z tą różnicą, że nowoczesne, wysokiej jakości zamiatarki są czymś o wiele więcej i idealnie sprawdzają się nie tylko na miejskich drogach, ale również w ogrodach, na boiskach czy w magazynach.

Zamiatarki miejskie
Mogłoby się wydawać, że czyszczenie ulic z piasku i pyłu, które przy dzisiejszym natężeniu ruchu i tak na poboczach gromadzą się nieustannie, jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Przecież wystarczy pozmiatać liście, pozbierać papierki, by wszystko wyglądało niemal perfekcyjnie. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, drobinki piasku rysują lakier samochodów. Po drugie, gromadzące się na poboczach zanieczyszczenia wraz z wodą deszczową spływają do kanalizacji i po prostu ją zatykają. A to z kolei wiąże się z koniecznością jej oczyszczania i wydatkowaniem dodatkowych pieniędzy. Po trzecie wreszcie, na kołach samochodów, w szczególności ciężarowych, przenoszony jest nie tylko piasek, ale też błoto. Kiedy ziemia zmiesza się z wodą, benzyną, olejem powstaje tłusta, brudna maź. Przy znacznych opadach deszczu jadące samochody rozchlapują ją na płoty pobliskich działek. Zamiatarki pozwalają zminimalizować te zagrożenia i znacznie poprawiają estetykę miasta.

Miejskie zamiatarki idealnie sprawdzają się nie tylko do czyszczenia ulic, ale też innych wyasfaltowanych lub wybrukowanych powierzchni. Z powodzeniem można je stosować na dworcach autobusowych, parkingach czy placach miejskich. Bardzo pomocne mogą się okazać po pracach związanych z budowaniem lub remontowaniem chodnika. Uprzątniecie piasku, jaki pozostał na płytkach, przy użyciu metod tradycyjnych jest czasochłonne. Zamiatarki pozwalają to zrobić w szybki i prosty sposób.

Zamiatarki to obok kosiarek i sekatorów niezwykle istotny element wyposażenia firm dbających o miejską zieleń. Duże obrotowe szczotki połączone ze zgarniaczem liści i zbiornikiem na śmieci w prosty sposób umożliwiają uprzątnięcie liści i igliwia z alejek parkowych, deptaków miejskich, boisk, kortów czy terenów wokół placówek oświatowych.

Zamiatarki – dla firm
Miejsce pracy jest wizytówką firmy. Warto zatem zadbać o to, by prezentowało się jak najlepiej. Jeśli zatem prowadzisz warsztat samochodowy, szkółkę z drzewkami i innymi nasadami albo firmę sprzedającą kostkę brukową i posiadasz ogród wystawowy, zamiatarka może stać się Twoim nieodłącznym elementem pracy. Sprzątanie ogromnego placu raz w tygodniu przy użyciu miotły to frustrujące zadanie. Wymaga sporo energii, zajmuje dużo czasu. Co gorsza, w wietrzne dni może okazać się pozbawione sensu. Zamiatarka z dmuchawą zasysającą i kontenerem na odpady sprawdzi się w stu procentach.

Zamiatarki dla osób prywatnych
Zamiatarki sprawdzają się nie tylko na miejskich drogach czy w przedsiębiorstwach. Niewielkie, zgrabne wersje ręczne pozwalają w szybki sposób zadbać o otoczenie naszego domu. Mając na swoich usługach zamiatarkę, w ekspresowym tempie rozprawisz się z liśćmi i igliwiem na chodniczkach z kostki brukowej, posprzątasz odpady komunalne na wjeździe do garażu, uporasz się z pyłem i piaskiem znajdującym się w piwnicy.

W okresie wiosenno-letnim kosić trawę trzeba regularnie, zwłaszcza jeśli chcemy, by nasz ogród pięknie wyglądał. Okazuje się jednak, że samo koszenie jest znacznie mniej męczące i czasochłonne niż późniejsze pozamiatanie trawy z chodniczków. Zwłaszcza że ta lubi się przyklejać do płytek i by usunąć ją zwykłą miotłą, trzeba się naprawdę namęczyć. Sprzątanie z zamiatarką ręczną jest znacznie szybsze i dużo przyjemniejsze.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności