Zamiatarka – dlaczego jakość ma znaczenie?

Pierwsza zamiatarka pojawiła się w połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych i miała postać specjalnego pojazdu, ciągniętego przez konie. Nowoczesne zamiatarki to wyspecjalizowane, niekoniecznie duże maszyny, które pozwalają w szybki i łatwy sposób rozprawić się z pyłem, piaskiem, liśćmi i innymi drobnymi odpadami. Kupując zamiatarkę, czy to na wyposażenie firmy sprzątającej czy to do celów prywatnych, warto postawić jednak na najlepszą jakość. Na co zwracać uwagę?

 

Postaw na jakość
Po pierwsze stawiaj na sprawdzone marki, które cieszą się uznaniem w branży. W przypadku maszyn, takich jak zamiatarki, kosiarki, ciągniki bardzo istotna jest jakość komponentów, zarówno jeśli chodzi o obudowę jak i napęd. Decydując się na sprawdzonego producenta, można mieć pewność, że zamiatarka nie okaże się sprzętem jednosezonowym i nie zepsuje się, czy to wskutek częstego użytkowania, czy to w wyniku trudnych warunków pogodowych. A nawet jeśli z czasem coś ulegnie zniszczeniu, bez problemu znajdziesz odpowiednie części zamienne.

W branży maszyn od dawien dawna mówi się, że niemiecka jakość nie ma sobie równej. I niewątpliwie coś w tym jest. Jednym z solidnych producentów na europejskim rynku zamiatarek jest niemiecka firma Tielburger.

Tielburger to firma rodzinna, która działa od ponad 60 lat. Produkuje wysokiej jakości maszyny, które cechują się wytrzymałością, niezawodnością i wysoką estetyką wykonania. Co bardzo istotne, dostarcza do nich części zamienne przez 20 lat od zakupu. Produkty Tielburger są zaawansowane technologicznie i funkcjonalne. Posiadają również szereg rozwiązań, które maksymalnie ułatwiają pracę.

Szczotki i co jeszcze?
Jest kilka elementów, które każda dobra zamiatarka mieć powinna i na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze, napęd, w tym:
 • wzmocniony napęd kół jezdnych,
 • centralny napęd szczotek, który pozwala na wymiatanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych zakątków,
 • dźwignie włączające napędy jazdy do przodu i wstecz umieszczone na kierownicy, w przypadku zamiatarek profesjonalnych,
 • odpowiednia moc silnika.

Po drugie, szczotki, w tym:
 • regulacja nacisku szczotek na podłoże – zamiatarka powinna posiadać specjalne pokrętło, które pozwoli to zrobić szybko, płynnie, wygodnie,
 • regulacja prędkości obrotowej szczotek – ważne, by można ją było zmieniać również podczas pracy zamiatarki,
 • regulacja kąta pracy szczotek za pomocą prostej dźwigni łatwo dostępnej zza kierownicy.

Po trzecie, wielofunkcyjność. Dobrej jakości zamiatarki można używać przez cały sezon. W lecie – do sprzątania liści, piasku, pyłu. W zimie – do odgarniania śniegu. W tym wypadku niezwykle ważna jest wysoka jakość, w szczególności zastosowanych materiałów, które nie ulegną korozji i zniszczeniu pod wpływem wilgoci, soli i innych czynników oraz sprawdzą się w trudnych warunkach i przy niskich temperaturach.

Po czwarte, jakość materiałów, w tym:
 • pneumatyczne ogumienie skutecznie tłumiące drgania,
 • dźwignie wykonane z tworzyw odpornych na pękanie na silnych mrozach,
 • stal nierdzewna i chromowana,
 • lakiery antykorozyjne.

Ponadto
Zwracaj uwagę na efektywność, a zatem, jaką powierzchnię maszyna jest w stanie posprzątać w ciągu godziny. Sprawdź, czy zamiatarka ma specjalną płytę, chroniącą przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamyki.

Ważne dodatki
Solidna baza to nie wszystko. Liczą się również dodatki, zwłaszcza te, które ułatwiają pracę. W przypadku zamiatarek najistotniejsze są:
 •     kosz na śmieci,
 •     łańcuchy na opony w zimie,
 •     spryskiwacz z wodą, dzięki któremu podczas pracy się nie kurzy,
 •     łopatka do odgarniania śniegu.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności