Zamiatarka do quada – czy to dobry pomysł?

Zamiatarka do quada tk 620
Quad to maszyna, która najczęściej kojarzy nam się z czasem wolnym, rekreacją, przyjemnymi przejażdżkami po trudniejszych rodzajach nawierzchni. Tymczasem, z quada można uczynić pojazd wielofunkcyjny. Wystarczy tylko odpowiedni osprzęt.

Tani sposób na solidny sprzęt


Zamiatanie lub odśnieżanie chodnika przy pomocy tradycyjnej miotły czy łopaty jest męczące i czasochłonne. Zwłaszcza jeśli do uprzątnięcia mamy znacznie większy obszar niż wybrukowana ścieżka prowadząca od bramki do drzwi. Zakup profesjonalnego urządzenia, które pozwoli w szybki i prosty sposób pozamiatać liście i inne rodzaje odpadów czy też odgarnąć śnieg, to spory wydatek. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość. Tańsza a dająca efekt porównywalny z profesjonalną zamiatarką – quad.

Quad – urządzenie wielofunkcyjne


Odpowiednio doposażony quad może stać się urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwoli nam połączyć przyjemne z pożytecznym i ułatwi wiele prac w ogrodzie, na działce czy nawet w gospodarstwie. W jaki sposób możemy go wykorzystać?

Zamiatarka do quada


Wystarczy dodać odpowiednią szczotkę, ewentualnie kosz na odpady czy plandekę zapobiegającą odrzutowi kamieni i quad zamienia się w wydajną zamiatarkę, która znakomicie spisze się nawet na dużych powierzchniach. Mając do dyspozycji taką maszynę, szybko poradzimy sobie z liśćmi na działce, na sporym podjeździe, na parkingu. A quada będziemy z garażu wyjmować częściej niż na niedzielną przejażdżkę.

Pług śnieżny do quada


Jeśli do podwozia zamontujemy specjalny lemiesz, quad zamieni się w pług śnieżny. Zwrotny, o dużej mocy i o dużym zasięgu. Z takim pojazdem bez problemu poradzimy sobie z odśnieżeniem chodnika przed posesją. A jeśli w ramach osprzętu dokupimy również posypywarkę quad posłuży nie tylko jako odgarniacz śniegu, ale też jako piaskarka, dzięki której w zimie nie będziemy ślizgać się na chodniku czy podjeździe.

Maszyna rolnicza do quada


Quad z osprzętem sprawdzi się nie tylko w parkowych alejkach, na ogrodzie czy na działce, ale też w gospodarstwie. Jeśli zamontujemy na nim spryskiwacz, a zatem zbiornik ze specjalną belką opryskową, otrzymamy urządzenie do niszczenia chwastów.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności